Dzisiaj jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. 112 dzień roku

Witamy na naszej stronie

DLACZEGO OUTDOOR - Reklama zewnętrzna

Outdoor – Reklama zewnętrzna to : masowy zasięg

Reklama zewnętrzna to jedna z najstarszych form komunikacji masowej. Obecna jest praktycznie wszędzie w przestrzeni publicznej miejskiej, której charakter i funkcjonalność przez wiele lat nie ulegnie zmianą tak dynamicznym jak to ma miejsce w przypadku innych mediów. Z tego względu outdoor pozostanie bardzo dobrym i skutecznym medium o zasięgu masowym.

Outdoor – Reklama zewnętrzna : to największa widownia reklamy

Widownię reklamy zewnętrznej stanowią wszyscy, którzy wychodzą z domu. Za pośrednictwem reklamy zewnętrznej -oudooru można skutecznie dotrzeć do dowolnej grupy celowej i jednocześnie do wszystkich pozostałych grup tworzących populację.

Outdoor – Reklama zewnętrzna : to medium której nie unikniesz

Reklama zewnętrzna - Outdoor w przeciwieństwie do innych mediów nie wymaga ze strony odbiorcy żadnej dodatkowej aktywności. Outdooru się nie kupuje w kiosku, nie prenumeruje, nie przełącza na inny kanał; nie można go wyłączyć. Reklama w przestrzeni zewnętrznej po prostu jest, dlatego poruszając się w przestrzeni miejskiej nie sposób jej uniknąć.

Outdoor -Reklama zewnętrzna : jako forma przekazu reklamy

Outdoor jest oceniany przez odbiorców, jako najmniej natrętna forma reklamy. Z badań wynika i reklama na plakatach i w prasie jest najmniej dokuczliwą formą reklamy, w bardzo niewielki procencie odbiorcy uważa, ją za dokuczliwą. Zdecydowanie najbardziej dokuczliwa okazała się reklama telewizyjna o bardzo dużym procencie (ok. 70 %) dokuczliwości według badań na docelowej grupie respondentów.

Outdoor -Reklama zewnętrzna : tablice reklamowe jako wysoka i efektywna forma przekazu

Z badania wynika również iż tablice reklamowe oraz pełnym słowa znaczeniu „ outdoor” najszybciej buduje wysoką częstotliwości kontaktów z reklamą. Ponadto obok telewizji jest tym medium, które wnosi najwięcej unikalnego zasięgu. A po dodaniu go do innych mediów obniża koszty i zwiększa zasięg kampanii.

Outdoor -Reklama zewnętrzna : jako forma reklamy zewnętrznej oraz udział w dobie innych mediów.

Udział reklamy zewnętrznej dobie innych mediów ciągle rośnie. (szansa na kontakt z reklamą outdoorową ) w tzw. dobie mediów oraz całkowity czas poświęcony na konsumpcję mediów ogółem w ciągu doby),wynosił według przeprowadzonych analiz realizowanego przez wyspecjalizowane branżowe instytucje ok. 28%,co daje jej drugie po telewizji (33%) miejsce pod względem czasu poświęcanego na kontakt z danym medium.

            

 

Copyright by www.vixonmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone